Blogerzy

Na skróty - przygotowanie skóry do lata

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg...
A właśnie, że nie bo już wiosna. Aura zdecydowanie sprzyja dobremu nastrojowi (choć u nas, na Śląsku od wczoraj szaro, buro i ponuro). Ale jednak znacznie cieplej, zimowe kurtki pochowane, buty wyczyszczone i schowane na dnie szafy, czekają przyszłego sezonu.

Źródło:  Free image courtesy of FreeDigitalPhotos.net

Tak, jak nasze szafy przechodzą wiosenną metamorfozę tak i należy się ona naszej skórze.
Przez zimę traktowaliśmy ją delikatniej, używałyśmy bardziej treściwych kremów, aby zabezpieczyć przed zgubnym wpływem mrozu i wilgoci. Może być zszarzała, szorstka w dotyku i mało atrakcyjna. Należy się jej porządna dawka odżywienia i złuszczenia.

Peeling
Choć powinnyśmy go wykonywać regularnie, teraz szczególnie ważne jest usunięcie martwego naskórka i przygotowanie cery do chłonięcia składników odżywczych.
Teraz jest odpowiednia pora na mikrodermabrazje i zabiegi z użyciem kwasów, gdy słonko jeszcze zbyt mocno nie operuje, a do letnich wojaży pozostało trochę czasu. Pamiętajcie bowiem, że po tego typu zabiegach skóa wymaga odpowiedniej ochrony i regeneracji trwającej nawet do 6. tygodni.
W domowych warunkach również możecie potraktować waszą cerę peelingami złuszczającymi nawet 2 razy w tygodniu, jeśli oczywiście Wasza cera na to pozwoli.

Odżywienie
Gdy już odpowiednio przygotowałyście cerę do chłonięcia składników aktywnych, potraktujcie ją mocno odżywczymi maseczkami, z uwzględnieniem oczywiście indywidualnych wymagań Waszej cery.
U każdego sprawdzą się maski algowe, cudownie odżywiające i głęboko nawilżające naszą skórę. Zabieg możecie powtarzać na początek nawet 2 razy w tygodniu, później - raz w tygodniu.
Doskonale sprawdzą się również glinki czy kaolin (zielone do cer problematycznych, białe i różowe do wrażliwych, suchych lub naczynkowych, wszystkie do cer normalnych). Najlepsze będą maski do samodzielnego przygotowania.

Pielęgnacja
Nie zapominajcie oczywiście o codziennym nawilżaniu i odżywianiu cery, a także oczyszczaniu skóy z makijażu i brudu.
Używajcie sprawdzonych kremów o bogatym składzie, sprawdzą się tutaj masło shea, olejki naturalne (zwłaszcza z orzechów Makadamii), mocznik (zwracajcie uwagę na stężenia), witamina C, A i E, a także składniki aktywne przeznaczone do poszczególnych typów cery.

Ochrona
I przede wszystkim pamiętajcie o ochronie przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Słoneczko, choć dobrze nam służy i jest niezbędne (choćby w procesach syntezy witaminy D3), może siać na Waszej skórze prawdziwe spustoszenie. Skóra nieodpowiednio zabezpieczona szybko stanie się odwodniona, przesuszona, w efekcie czego proces jej starzenia będzie przebiegał w znacznie szybszym tempie.
Krem z filtrem UV powinien na stałe zagościć w Waszym porannym rytuale pielęgnacyjnym.
Filtr -minimum SPF 20, najlepiej SPF 30.

Kasia

1 komentarz:

  1. mianowałam Cię do Liebster Awards :) więcej na moim blogu http://dbamyonaszewlosy.blogspot.com/2013/04/liebster-awards.html

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy komentarz.

Archiwum bloga